3M 929647-04-15-I
929647-04-15-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-04-15-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 15POS
Datasheet Download
929647-04-15-I.pdf
Availability of 929647-04-15-I
QUANTITY
929647-04-15-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-04-15-I
Internal Part NumberEIS-929647-04-15-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-04-15-I
Related Links929647-, 929647-04-15-I Datasheet, 3M Distributor
929647-04-15-I Details Description
Related parts for 929647-04-15-I
CONN EDGECARD 80POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP 12V 30MA 8SOIC datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 619K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 7W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH DETECTOR HORIZONTAL 5V datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
FAIRLEAD BLOCK datasheet.pdf
DIODE GEN 200V 250MA MICROMELF datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 05VDC datasheet.pdf