3M 929647-04-20-I
929647-04-20-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-04-20-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 20POS
Datasheet Download
929647-04-20-I.pdf
Availability of 929647-04-20-I
QUANTITY
929647-04-20-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-04-20-I
Internal Part NumberEIS-929647-04-20-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-04-20-I
Related Links929647-, 929647-04-20-I Datasheet, 3M Distributor
929647-04-20-I Details Description
Related parts for 929647-04-20-I
CONN HEADER .100 SINGL R/A 1POS datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC DVR HIGHSIDE AUTO 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA2540 23MM WHT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf