3M 929647-04-32-I
929647-04-32-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-04-32-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 32POS
Datasheet Download
929647-04-32-I.pdf
Availability of 929647-04-32-I
QUANTITY
929647-04-32-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-04-32-I
Internal Part NumberEIS-929647-04-32-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-04-32-I
Related Links929647-, 929647-04-32-I Datasheet, 3M Distributor
929647-04-32-I Details Description
Related parts for 929647-04-32-I
FIXED IND 220UH 3.5A 74 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 88POS .125 datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 20V 6WDFN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BF1 32V NO HOLES 100A datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
RES 196 OHM 1W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf