3M 929647-05-11-I
929647-05-11-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-05-11-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 11POS
Datasheet Download
929647-05-11-I.pdf
Availability of 929647-05-11-I
QUANTITY
929647-05-11-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-05-11-I
Internal Part NumberEIS-929647-05-11-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions11
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-05-11-I
Related Links929647-, 929647-05-11-I Datasheet, 3M Distributor
929647-05-11-I Details Description
Related parts for 929647-05-11-I
CONN PLUG W/DETENT 2POS .093 datasheet.pdf
RES 50 OHM 7W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SNGL W/SPI 8VSSOP datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR NCP2990FCT2G datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .076M 20POS datasheet.pdf
RES 200 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf