3M 929647-05-12-I
929647-05-12-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-05-12-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 12POS
Datasheet Download
929647-05-12-I.pdf
Availability of 929647-05-12-I
QUANTITY
929647-05-12-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-05-12-I
Internal Part NumberEIS-929647-05-12-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-05-12-I
Related Links929647-, 929647-05-12-I Datasheet, 3M Distributor
929647-05-12-I Details Description
Related parts for 929647-05-12-I
RES ARRAY 7 RES 2.7K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN HEADER HI-SPEED DUAL 120POS datasheet.pdf
IC TUNER ISDB-T LOW IF 40TQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
HEATSHRINK 2:1 6.35MM ID 50MM L datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 562K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf