3M 929647-05-31-EU
929647-05-31-EU picture photo
Mfg. Part Number
929647-05-31-EU
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 31POS
Datasheet Download
929647-05-31-EU.pdf
Availability of 929647-05-31-EU
QUANTITY
929647-05-31-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-05-31-EU
Internal Part NumberEIS-929647-05-31-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions31
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-05-31-EU
Related Links929647-, 929647-05-31-EU Datasheet, 3M Distributor
929647-05-31-EU Details Description
Related parts for 929647-05-31-EU
RES 249 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC AMP LIMITING SGNL DET 20-TQFN datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 20-22 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
IC REG LDO 4.8V 0.15A 6XDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 180MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 0.001 OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf