3M 929647-05-33-I
929647-05-33-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-05-33-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 33POS
Datasheet Download
929647-05-33-I.pdf
Availability of 929647-05-33-I
QUANTITY
929647-05-33-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-05-33-I
Internal Part NumberEIS-929647-05-33-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions33
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-05-33-I
Related Links929647-, 929647-05-33-I Datasheet, 3M Distributor
929647-05-33-I Details Description
Related parts for 929647-05-33-I
CONV DC/DC SNGL 3.3VOUT 30W FLTR datasheet.pdf
MODULE PIP 6A ADJ 10SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.8KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
POT 500 OHM 1.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 5 OHM 1% 35W D2PAK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 70A TO-268 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
RES 400 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG BLACK 100' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf