3M 929647-05-35-I
929647-05-35-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-05-35-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 35POS
Datasheet Download
929647-05-35-I.pdf
Availability of 929647-05-35-I
QUANTITY
929647-05-35-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-05-35-I
Internal Part NumberEIS-929647-05-35-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions35
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-05-35-I
Related Links929647-, 929647-05-35-I Datasheet, 3M Distributor
929647-05-35-I Details Description
Related parts for 929647-05-35-I
RES SMD 649 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC EPROM UV 8MBIT 90NS 32CDIP datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
CABLE ASSY CIRC 5POS datasheet.pdf
BERGSTIK II SR POLARIZED datasheet.pdf
CAP FILM 55UF 5% 900VDC RADIAL datasheet.pdf