3M 929647-07-10-I
929647-07-10-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-07-10-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 10POS
Datasheet Download
929647-07-10-I.pdf
Availability of 929647-07-10-I
QUANTITY
929647-07-10-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-07-10-I
Internal Part NumberEIS-929647-07-10-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-07-10-I
Related Links929647-, 929647-07-10-I Datasheet, 3M Distributor
929647-07-10-I Details Description
Related parts for 929647-07-10-I
IC ADC 8BIT 1MHZ SHUTDOWN 8SOIC datasheet.pdf
IC BUS BUFF DVR TRI-ST DL 8XQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
FUSE T/D MIDGET 5A 600V datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH SPST XSON8U datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
CABLE PULL GRIP FLEX 1.422M datasheet.pdf
FIXED IND 4.3MH 60MA 46 OHM TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf