3M 929647-07-18-I
929647-07-18-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-07-18-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 18POS
Datasheet Download
929647-07-18-I.pdf
Availability of 929647-07-18-I
QUANTITY
929647-07-18-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-07-18-I
Internal Part NumberEIS-929647-07-18-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-07-18-I
Related Links929647-, 929647-07-18-I Datasheet, 3M Distributor
929647-07-18-I Details Description
Related parts for 929647-07-18-I
CONN WIRE TAP 25A TIN VERT PCB datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A 3DDPAK datasheet.pdf
IC DIVIDER X4 ECL DIFF 8-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 1% 35W TO263 DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 3.23"L X 3.15"W datasheet.pdf
OSC XO 69.12MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A datasheet.pdf