3M 929647-07-30-I
929647-07-30-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-07-30-I
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 30POS
Datasheet Download
929647-07-30-I.pdf
Availability of 929647-07-30-I
QUANTITY
929647-07-30-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-07-30-I
Internal Part NumberEIS-929647-07-30-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series929
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-07-30-I
Related Links929647-, 929647-07-30-I Datasheet, 3M Distributor
929647-07-30-I Details Description
Related parts for 929647-07-30-I
IC OPAMP CFA 260MHZ 14SOIC datasheet.pdf
IC MAGNETIC FIELD SENSOR 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 300MA 6V datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 20% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeB 1.0 4 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 25NS 68PLCC datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 7 POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 10.5KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RND SPACER 0.147" NYLON 24.64MM datasheet.pdf