3M 929647-09-12-I
929647-09-12-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-09-12-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 12POS
Datasheet Download
929647-09-12-I.pdf
Availability of 929647-09-12-I
QUANTITY
929647-09-12-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-09-12-I
Internal Part NumberEIS-929647-09-12-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-09-12-I
Related Links929647-, 929647-09-12-I Datasheet, 3M Distributor
929647-09-12-I Details Description
Related parts for 929647-09-12-I
MOSFET P-CH 60V 23A TO-220AB datasheet.pdf
PATCHCORD SQ SCKT-PIN PLUG RED datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:3 2GHZ 16MLF datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 1M OHM 10SIP datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
BL TOP 10 OG datasheet.pdf
Connector Socket 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf