3M 929647-09-15-I
929647-09-15-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-09-15-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 15POS
Datasheet Download
929647-09-15-I.pdf
Availability of 929647-09-15-I
QUANTITY
929647-09-15-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-09-15-I
Internal Part NumberEIS-929647-09-15-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-09-15-I
Related Links929647-, 929647-09-15-I Datasheet, 3M Distributor
929647-09-15-I Details Description
Related parts for 929647-09-15-I
IC OPAMP JFET 25MHZ 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 2.4UH 2.8A 100 MOHM datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.7V 5W T18 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf