3M 929647-09-18-I
929647-09-18-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-09-18-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 18POS
Datasheet Download
929647-09-18-I.pdf
Availability of 929647-09-18-I
QUANTITY
929647-09-18-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-09-18-I
Internal Part NumberEIS-929647-09-18-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-09-18-I
Related Links929647-, 929647-09-18-I Datasheet, 3M Distributor
929647-09-18-I Details Description
Related parts for 929647-09-18-I
IC REG LDO 3V 0.3A 8VSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 5A 26 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 188VWM 328VC SMC datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 100V 5A ITO220AB datasheet.pdf
TIP XNT 1S MICRO 0.20MM datasheet.pdf
EVAL KIT STEP-DOWN 12A MAX15112 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
LAMP NEON INCAND WHITE PNL MNT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 97MM datasheet.pdf