3M 929647-09-24-I
929647-09-24-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-09-24-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 24POS
Datasheet Download
929647-09-24-I.pdf
Availability of 929647-09-24-I
QUANTITY
929647-09-24-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-09-24-I
Internal Part NumberEIS-929647-09-24-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-09-24-I
Related Links929647-, 929647-09-24-I Datasheet, 3M Distributor
929647-09-24-I Details Description
Related parts for 929647-09-24-I
RES SMD 30K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 580MA 261 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
BOARD EVAL NCP1595 SYNC CONV datasheet.pdf
RES 0.229 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
CONN 1.6/5.6 JACK R/A 75OHM PCB datasheet.pdf