3M 929647-09-25-I
929647-09-25-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-09-25-I
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 25POS
Datasheet Download
929647-09-25-I.pdf
Availability of 929647-09-25-I
QUANTITY
929647-09-25-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-09-25-I
Internal Part NumberEIS-929647-09-25-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series929
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions25
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-09-25-I
Related Links929647-, 929647-09-25-I Datasheet, 3M Distributor
929647-09-25-I Details Description
Related parts for 929647-09-25-I
RES SMD 26.1K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 1.5A 200 MOHM TH datasheet.pdf
RES 215 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.36K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 100POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
381 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf