3M 929648-01-10-I
929648-01-10-I picture photo
Mfg. Part Number
929648-01-10-I
Brief Description
CONN HEADER 10POS R/A .100" GOLD
Datasheet Download
929648-01-10-I.pdf
Availability of 929648-01-10-I
QUANTITY
929648-01-10-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929648-01-10-I
Internal Part NumberEIS-929648-01-10-I
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929648-01-10-I
Related Links929648-, 929648-01-10-I Datasheet, 3M Distributor
929648-01-10-I Details Description
Related parts for 929648-01-10-I
MODULE 4 RELAY RECEIVER 315MHZ datasheet.pdf
RES SMD 7.32K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ADM50T/AE50G/X datasheet.pdf
IC CTRLR HOT SWAP 48V 10-MSOP datasheet.pdf
FILTER DC EMC/EMI PV INVERTERS datasheet.pdf
CONN HDR 70POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
TM3227K010ELBA datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf