3M 929648-01-12-I
929648-01-12-I picture photo
Mfg. Part Number
929648-01-12-I
Brief Description
CONN HEADER 12POS R/A .100" GOLD
Datasheet Download
929648-01-12-I.pdf
Availability of 929648-01-12-I
QUANTITY
929648-01-12-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929648-01-12-I
Internal Part NumberEIS-929648-01-12-I
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929648-01-12-I
Related Links929648-, 929648-01-12-I Datasheet, 3M Distributor
929648-01-12-I Details Description
Related parts for 929648-01-12-I
RES SMD 1.82KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 2.2A 8VSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 27.25MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 33 OHM 20W 1% TO220 datasheet.pdf
ARRIA V GX VIDEO DEV SYSTEM datasheet.pdf
IC FPGA 540 I/O 724BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
MARKER PLATE NUCLEAR datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 500MW DO35 datasheet.pdf