3M 929648-01-26-I
929648-01-26-I picture photo
Mfg. Part Number
929648-01-26-I
Brief Description
CONN HEADER 26POS R/A .100" GOLD
Datasheet Download
929648-01-26-I.pdf
Availability of 929648-01-26-I
QUANTITY
929648-01-26-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929648-01-26-I
Internal Part NumberEIS-929648-01-26-I
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929648-01-26-I
Related Links929648-, 929648-01-26-I Datasheet, 3M Distributor
929648-01-26-I Details Description
Related parts for 929648-01-26-I
MOSFET N-CH 14A LO SIDE TO-220-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.316 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY SMD TIN 88POS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 20A DO5 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS PIN datasheet.pdf
26500 15C 15#20 PIN PLUG datasheet.pdf
10000UF 100V 65X105MM 85C 20000H datasheet.pdf
50mA High-Voltage Micro-power LDO in MSOP IC datasheet.pdf