3M 929648-05-10-I
929648-05-10-I picture photo
Mfg. Part Number
929648-05-10-I
Brief Description
CONN HEADER 10POS R/A .100" GOLD
Datasheet Download
929648-05-10-I.pdf
Availability of 929648-05-10-I
QUANTITY
929648-05-10-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929648-05-10-I
Internal Part NumberEIS-929648-05-10-I
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929648-05-10-I
Related Links929648-, 929648-05-10-I Datasheet, 3M Distributor
929648-05-10-I Details Description
Related parts for 929648-05-10-I
RES SMD 75 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC SCHMITT TRIGGER HEX 14DIP datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 133MHZ 54VFBGA datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 1A SC73 datasheet.pdf
IC DC/DC UMODULE LDO BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 DSH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 30 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CAP FILM 1.1UF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf