3M 929648-05-15-EU
929648-05-15-EU picture photo
Mfg. Part Number
929648-05-15-EU
Brief Description
CONN HEADER 15POS R/A .100" GOLD
Datasheet Download
929648-05-15-EU.pdf
Availability of 929648-05-15-EU
QUANTITY
929648-05-15-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929648-05-15-EU
Internal Part NumberEIS-929648-05-15-EU
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929648-05-15-EU
Related Links929648-, 929648-05-15-EU Datasheet, 3M Distributor
929648-05-15-EU Details Description
Related parts for 929648-05-15-EU
FIXED IND 3.9NH 170MA 300 MOHM datasheet.pdf
OSC XO 14.31818MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SHIELDED HEADER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 80V SCREW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 100MA 125V datasheet.pdf
IC DRIVER SGL HS DIFF SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 419MA 700 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
RES 511 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf