3M 929648-05-21-I
929648-05-21-I picture photo
Mfg. Part Number
929648-05-21-I
Brief Description
CONN HEADER 21POS R/A .100" GOLD
Datasheet Download
929648-05-21-I.pdf
Availability of 929648-05-21-I
QUANTITY
929648-05-21-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929648-05-21-I
Internal Part NumberEIS-929648-05-21-I
Number of Positions21
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929648-05-21-I
Related Links929648-, 929648-05-21-I Datasheet, 3M Distributor
929648-05-21-I Details Description
Related parts for 929648-05-21-I
FIXED IND 3.3UH 430MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
IC FUEL GAUGE BATT 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC 12 BIT 30 MSPS A/D 28-TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 29POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf