3M 929648-05-24-EU
929648-05-24-EU picture photo
Mfg. Part Number
929648-05-24-EU
Brief Description
CONN HEADER 24POS R/A .100" GOLD
Datasheet Download
929648-05-24-EU.pdf
Availability of 929648-05-24-EU
QUANTITY
929648-05-24-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929648-05-24-EU
Internal Part NumberEIS-929648-05-24-EU
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929648-05-24-EU
Related Links929648-, 929648-05-24-EU Datasheet, 3M Distributor
929648-05-24-EU Details Description
Related parts for 929648-05-24-EU
GDT 350V 15% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 2.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
RES SMD 6.98 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 47K OHM 10% 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 250MA SOD80 datasheet.pdf