3M 929648-05-26-I
929648-05-26-I picture photo
Mfg. Part Number
929648-05-26-I
Brief Description
CONN HEADER 26POS R/A .100" GOLD
Datasheet Download
929648-05-26-I.pdf
Availability of 929648-05-26-I
QUANTITY
929648-05-26-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929648-05-26-I
Internal Part NumberEIS-929648-05-26-I
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929648-05-26-I
Related Links929648-, 929648-05-26-I Datasheet, 3M Distributor
929648-05-26-I Details Description
Related parts for 929648-05-26-I
IC ACCELERATOR I2C HOTSWAP 8MSOP datasheet.pdf
IC FIFO 131KX36 15NS 128QFP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2K OHM 5% 225W datasheet.pdf
CAP CER 470PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 13POS 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 62.6K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC TRANSLATOR UNIV FREQ 40VFQFN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 20W datasheet.pdf