3M 929648-05-33-EU
929648-05-33-EU picture photo
Mfg. Part Number
929648-05-33-EU
Brief Description
CONN HEADER 33POS R/A .100" GOLD
Datasheet Download
929648-05-33-EU.pdf
Availability of 929648-05-33-EU
QUANTITY
929648-05-33-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929648-05-33-EU
Internal Part NumberEIS-929648-05-33-EU
Number of Positions33
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929648-05-33-EU
Related Links929648-, 929648-05-33-EU Datasheet, 3M Distributor
929648-05-33-EU Details Description
Related parts for 929648-05-33-EU
RES SMD 76.8K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
TAPE VINYL .38"X25' WHITE/BLACK datasheet.pdf
CAP CER 18PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 5% 16VDC 0805 datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SSMCX PLUG/SSMCX PLUG/1.32 CABLE datasheet.pdf
JFET N-CH 0.1W USM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS BOX MNT PIN datasheet.pdf