3M 929665-01-31-I
929665-01-31-I picture photo
Mfg. Part Number
929665-01-31-I
Brief Description
CONN HEADER 62POS DUAL .100 STR
Datasheet Download
929665-01-31-I.pdf
Availability of 929665-01-31-I
QUANTITY
929665-01-31-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929665-01-31-I
Internal Part NumberEIS-929665-01-31-I
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions62
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929665-01-31-I
Related Links929665-, 929665-01-31-I Datasheet, 3M Distributor
929665-01-31-I Details Description
Related parts for 929665-01-31-I
CONN HEADER 31POS .100 SGL SMD datasheet.pdf
CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.5" datasheet.pdf
WIRE MARKER B/Y .10-.20"1000PC datasheet.pdf
SSD 352GB SCSI datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT 16A PIN PLUNGER datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN TERM BLK 19POS 5MM R/A datasheet.pdf
SRC-I MARK datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 3W DO204AL datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
OSC VCTCXO 20.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf