3M 929665-02-11-I
929665-02-11-I picture photo
Mfg. Part Number
929665-02-11-I
Brief Description
CONN HEADER .100 DUAL STR 22POS
Datasheet Download
929665-02-11-I.pdf
Availability of 929665-02-11-I
QUANTITY
929665-02-11-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929665-02-11-I
Internal Part NumberEIS-929665-02-11-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929665-02-11-I
Related Links929665-, 929665-02-11-I Datasheet, 3M Distributor
929665-02-11-I Details Description
Related parts for 929665-02-11-I
RES 20 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 20POS datasheet.pdf
RES 10 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CABLE R/A MALE-MALE 10POS 12' datasheet.pdf
GDT 75V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - mini B 2.0 5 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 200KM datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 68 OHM 16SOIC datasheet.pdf