3M 929665-03-18-I
929665-03-18-I picture photo
Mfg. Part Number
929665-03-18-I
Brief Description
CONN HEADER .100 DUAL STR 36POS
Datasheet Download
929665-03-18-I.pdf
Availability of 929665-03-18-I
QUANTITY
929665-03-18-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929665-03-18-I
Internal Part NumberEIS-929665-03-18-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929665-03-18-I
Related Links929665-, 929665-03-18-I Datasheet, 3M Distributor
929665-03-18-I Details Description
Related parts for 929665-03-18-I
CNTRL LIQ LEV 100VAC SOCKETABLE datasheet.pdf
CONN RECEPT 68POS W/POSTS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 700MA 170 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.11A 180 MOHM datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BOX S STEEL 24.41"L X 17.72"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CRIMP DIE FOR CT-2600 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
RELAY GEN PURP 1 FORM A 24V datasheet.pdf