3M 929665-04-24-I
929665-04-24-I picture photo
Mfg. Part Number
929665-04-24-I
Brief Description
CONN HEADER .100 DUAL STR 48POS
Datasheet Download
929665-04-24-I.pdf
Availability of 929665-04-24-I
QUANTITY
929665-04-24-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929665-04-24-I
Internal Part NumberEIS-929665-04-24-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions48
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929665-04-24-I
Related Links929665-, 929665-04-24-I Datasheet, 3M Distributor
929665-04-24-I Details Description
Related parts for 929665-04-24-I
DSUB CABLE - CMM37G/AE37G/X datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM 1% 0603 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-EDIP datasheet.pdf
BATT PACK 4.8V SC 2700MAH NIMH datasheet.pdf
SENSOR AMP 200PSI 4-20MA OUT datasheet.pdf
RES 0.13 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
ANTENNA 2.4GHZ 1/2 WAVE DIPOLE datasheet.pdf
CAP CER 510PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf