3M 929665-05-10-EU
929665-05-10-EU picture photo
Mfg. Part Number
929665-05-10-EU
Brief Description
CONN HEADER 20POS STR DUAL .100"
Datasheet Download
929665-05-10-EU.pdf
Availability of 929665-05-10-EU
QUANTITY
929665-05-10-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929665-05-10-EU
Internal Part NumberEIS-929665-05-10-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929665-05-10-EU
Related Links929665-, 929665-05-10-EU Datasheet, 3M Distributor
929665-05-10-EU Details Description
Related parts for 929665-05-10-EU
IC REG LDO 4V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
CONN SPRING 32POS SNGL .236 PCB datasheet.pdf
CABLE ASSEM FIBER ST-ST 5 METER datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 28POS datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
VARISTOR 35V 250A DISC 7MM datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.1UF 6.3V JB 0805 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V X7R 0805 datasheet.pdf
MICRO 100C S 48" WHT FLOAT datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 410MW SOD123 datasheet.pdf
RES SMD 64.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf