3M 929665-09-15-EU
929665-09-15-EU picture photo
Mfg. Part Number
929665-09-15-EU
Brief Description
CONN HEADER 30POS STR DUAL .100"
Datasheet Download
929665-09-15-EU.pdf
Availability of 929665-09-15-EU
QUANTITY
929665-09-15-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929665-09-15-EU
Internal Part NumberEIS-929665-09-15-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929665-09-15-EU
Related Links929665-, 929665-09-15-EU Datasheet, 3M Distributor
929665-09-15-EU Details Description
Related parts for 929665-09-15-EU
RES 4.3K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE KEYBOARD USB 2.5M 12/2200 datasheet.pdf
IC SUPER MPU 4.65 100MA 16DIP datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 80A TO-220 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.1A SOT89-5 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 6.3V 20% 0603 datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V X8R 1206 datasheet.pdf
LIQUID LEVEL SENSORS datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf