3M 929667-04-24-I
929667-04-24-I picture photo
Mfg. Part Number
929667-04-24-I
Brief Description
CONN HEADER .100 DUAL R/A 48POS
Datasheet Download
929667-04-24-I.pdf
Availability of 929667-04-24-I
QUANTITY
929667-04-24-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929667-04-24-I
Internal Part NumberEIS-929667-04-24-I
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions48
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929667-04-24-I
Related Links929667-, 929667-04-24-I Datasheet, 3M Distributor
929667-04-24-I Details Description
Related parts for 929667-04-24-I
IDC CABLE - MCS60K/MC60F/X datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
LAPPING FILM 364M TYPE P datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 12 IN 4 OUT 24V datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
PROTECTIVE CAP datasheet.pdf
RFDUINO MULTI PROJECT DEV KIT datasheet.pdf
WEIGHT SENSOR (LOAD CELL) 0-350K datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT datasheet.pdf