3M 929705-06-13-EU
929705-06-13-EU picture photo
Mfg. Part Number
929705-06-13-EU
Brief Description
CONN HEADER 13POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929705-06-13-EU.pdf
Availability of 929705-06-13-EU
QUANTITY
929705-06-13-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929705-06-13-EU
Internal Part NumberEIS-929705-06-13-EU
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929705-06-13-EU
Related Links929705-, 929705-06-13-EU Datasheet, 3M Distributor
929705-06-13-EU Details Description
Related parts for 929705-06-13-EU
DUCT SLOT TYPE F PVC WHITE 6' datasheet.pdf
SWITCH KNOB ILLUM 3POS SPST BLUE datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK PWM TSOT23-6 datasheet.pdf
VARISTOR 35.1V 500A DISC 7MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 500MW DO220AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR datasheet.pdf
LEAD MINIPRO P PVC 0.40 100CM BL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf