3M 929705-06-19-EU
929705-06-19-EU picture photo
Mfg. Part Number
929705-06-19-EU
Brief Description
CONN HEADER 19POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929705-06-19-EU.pdf
Availability of 929705-06-19-EU
QUANTITY
929705-06-19-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929705-06-19-EU
Internal Part NumberEIS-929705-06-19-EU
Number of Positions19
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929705-06-19-EU
Related Links929705-, 929705-06-19-EU Datasheet, 3M Distributor
929705-06-19-EU Details Description
Related parts for 929705-06-19-EU
JUMPER-H1502TR/A3048G/X 5" datasheet.pdf
IC VCO PLL/SYNTH 4240MHZ SMD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 212.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
IGBT 600V 60A 200W D2PAK datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 26POS 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V X5R 0805 datasheet.pdf
LIGHT PIPE ASSY 1.5" RED/GRN LED datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.0068UF RADIAL datasheet.pdf