3M 929705-09-14-I
929705-09-14-I picture photo
Mfg. Part Number
929705-09-14-I
Brief Description
CONN HEADER 14POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929705-09-14-I.pdf
Availability of 929705-09-14-I
QUANTITY
929705-09-14-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929705-09-14-I
Internal Part NumberEIS-929705-09-14-I
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929705-09-14-I
Related Links929705-, 929705-09-14-I Datasheet, 3M Distributor
929705-09-14-I Details Description
Related parts for 929705-09-14-I
RES SMD 75 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
MODULE SDRAM 256MB 168-DIMM datasheet.pdf
MODULE DDR SDRAM 1GB 184-DIMM datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 400W datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 3W DO216AA datasheet.pdf
IC - LOW POWER AUDIO DSP datasheet.pdf
IMPACT ORTHO BP 5X10 DUAL WALL S datasheet.pdf
MCX BH JCK-AMC PLG 1.32MM 100MM datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf