3M 929705-09-20-EU
929705-09-20-EU picture photo
Mfg. Part Number
929705-09-20-EU
Brief Description
CONN HEADER 20POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929705-09-20-EU.pdf
Availability of 929705-09-20-EU
QUANTITY
929705-09-20-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929705-09-20-EU
Internal Part NumberEIS-929705-09-20-EU
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929705-09-20-EU
Related Links929705-, 929705-09-20-EU Datasheet, 3M Distributor
929705-09-20-EU Details Description
Related parts for 929705-09-20-EU
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 102A PLUS220 datasheet.pdf
TRANS FLYBACK LT3748 20UH SMD datasheet.pdf
TRANSDCR AC 0-5VDCMADC OUT 3PHSE datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 8POS R/A TIN datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.5A 150 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 250V 1.25A datasheet.pdf
HDR 26POS 2 9MM R/A LNG LATCH datasheet.pdf