3M 929705-09-21-EU
929705-09-21-EU picture photo
Mfg. Part Number
929705-09-21-EU
Brief Description
CONN HEADER 21POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929705-09-21-EU.pdf
Availability of 929705-09-21-EU
QUANTITY
929705-09-21-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929705-09-21-EU
Internal Part NumberEIS-929705-09-21-EU
Number of Positions21
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929705-09-21-EU
Related Links929705-, 929705-09-21-EU Datasheet, 3M Distributor
929705-09-21-EU Details Description
Related parts for 929705-09-21-EU
FUSE 600V T/D CLASS CC 1A datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 125V datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 5% 2W 4525 datasheet.pdf
381 TB SPRING PLUG F/NUT datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf