3M 929705-09-22-EU
929705-09-22-EU picture photo
Mfg. Part Number
929705-09-22-EU
Brief Description
CONN HEADER 22POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929705-09-22-EU.pdf
Availability of 929705-09-22-EU
QUANTITY
929705-09-22-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929705-09-22-EU
Internal Part NumberEIS-929705-09-22-EU
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929705-09-22-EU
Related Links929705-, 929705-09-22-EU Datasheet, 3M Distributor
929705-09-22-EU Details Description
Related parts for 929705-09-22-EU
CABLE FLAT FLEX 9 COND .100" datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 32POS datasheet.pdf
CONN SOCKET 20POS .050" STR datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 16-LLP datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 0.45-5.5V 20A 110W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf