3M 929705-09-28-I
929705-09-28-I picture photo
Mfg. Part Number
929705-09-28-I
Brief Description
CONN HEADER 28POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929705-09-28-I.pdf
Availability of 929705-09-28-I
QUANTITY
929705-09-28-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929705-09-28-I
Internal Part NumberEIS-929705-09-28-I
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929705-09-28-I
Related Links929705-, 929705-09-28-I Datasheet, 3M Distributor
929705-09-28-I Details Description
Related parts for 929705-09-28-I
RELAY START/STOP 240V 25A AC OUT datasheet.pdf
DEMO TOUCH FRONT PANEL C8051F700 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE SKT M23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CLAMP FLAT ARROW MNT NAT 1.772" datasheet.pdf
SENSOR PROX NO FRONT 5MM 5M CBL datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE SKT datasheet.pdf
NEW GI CONN2.5 PLUG HSG 3P YLW datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA SHTH RAPRAP SILI datasheet.pdf