3M 929705-09-34-EU
929705-09-34-EU picture photo
Mfg. Part Number
929705-09-34-EU
Brief Description
CONN HEADER 34POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929705-09-34-EU.pdf
Availability of 929705-09-34-EU
QUANTITY
929705-09-34-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929705-09-34-EU
Internal Part NumberEIS-929705-09-34-EU
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929705-09-34-EU
Related Links929705-, 929705-09-34-EU Datasheet, 3M Distributor
929705-09-34-EU Details Description
Related parts for 929705-09-34-EU
DIP CABLE - CDP40S/AE40G/X datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-SOIC datasheet.pdf
TOOL IC PULLR 24/28/32/40CONTACT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 41.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf