3M 929705-11-11-I
929705-11-11-I picture photo
Mfg. Part Number
929705-11-11-I
Brief Description
CONN HEADER 11POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929705-11-11-I.pdf
Availability of 929705-11-11-I
QUANTITY
929705-11-11-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929705-11-11-I
Internal Part NumberEIS-929705-11-11-I
Number of Positions11
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929705-11-11-I
Related Links929705-, 929705-11-11-I Datasheet, 3M Distributor
929705-11-11-I Details Description
Related parts for 929705-11-11-I
CONN HEADER 14PS STR SHORT LATCH datasheet.pdf
RES 430 OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 3.15A 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 60A TO-220 datasheet.pdf
CONN PLUG HSG 6POS W/ SR datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS .100 L.585 datasheet.pdf