3M 929705-11-21-EU
929705-11-21-EU picture photo
Mfg. Part Number
929705-11-21-EU
Brief Description
CONN HEADER 21POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929705-11-21-EU.pdf
Availability of 929705-11-21-EU
QUANTITY
929705-11-21-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929705-11-21-EU
Internal Part NumberEIS-929705-11-21-EU
Number of Positions21
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929705-11-21-EU
Related Links929705-, 929705-11-21-EU Datasheet, 3M Distributor
929705-11-21-EU Details Description
Related parts for 929705-11-21-EU
RES SMD 649K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
TWEEZER POINTED 6.50" datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP HIGH/LOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 150MW 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 38MA 17 OHM SMD datasheet.pdf