3M 929705-11-25-I
929705-11-25-I picture photo
Mfg. Part Number
929705-11-25-I
Brief Description
CONN HEADER 25POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929705-11-25-I.pdf
Availability of 929705-11-25-I
QUANTITY
929705-11-25-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929705-11-25-I
Internal Part NumberEIS-929705-11-25-I
Number of Positions25
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929705-11-25-I
Related Links929705-, 929705-11-25-I Datasheet, 3M Distributor
929705-11-25-I Details Description
Related parts for 929705-11-25-I
RELAY SSR AC 480V ZC PANEL MNT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 1A 460 MOHM TH datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 140 OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
SCB-ID40, CONTACT BLOCK 4NC datasheet.pdf
CONN HDR 36POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf