3M 929705-11-27-I
929705-11-27-I picture photo
Mfg. Part Number
929705-11-27-I
Brief Description
CONN HEADER 27POS STR .100" GOLD
Datasheet Download
929705-11-27-I.pdf
Availability of 929705-11-27-I
QUANTITY
929705-11-27-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929705-11-27-I
Internal Part NumberEIS-929705-11-27-I
Number of Positions27
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929705-11-27-I
Related Links929705-, 929705-11-27-I Datasheet, 3M Distributor
929705-11-27-I Details Description
Related parts for 929705-11-27-I
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
OSC XO 28.63708MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 681 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.87 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BIT SQUARE SZ2 1.93" 10/PK datasheet.pdf
BLZF 5.08/06/180LR SN BK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .050 THRUHL datasheet.pdf