3M 929715-01-10-EU
929715-01-10-EU picture photo
Mfg. Part Number
929715-01-10-EU
Brief Description
CONN HEADER 20POS DUAL .100 STR
Datasheet Download
929715-01-10-EU.pdf
Availability of 929715-01-10-EU
QUANTITY
929715-01-10-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929715-01-10-EU
Internal Part NumberEIS-929715-01-10-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929715-01-10-EU
Related Links929715-, 929715-01-10-EU Datasheet, 3M Distributor
929715-01-10-EU Details Description
Related parts for 929715-01-10-EU
CONN RECEPT 10POS 26AWG MTA156 datasheet.pdf
DIP CABLE - CDP40S/AE40G/X datasheet.pdf
OSC VCO 3245-3500MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 131KX36 6NS 128QFP datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 153.3VC SMD datasheet.pdf
IC PWR SWITCH USB 1.5A SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf