3M 929715-10-04-EU
929715-10-04-EU picture photo
Mfg. Part Number
929715-10-04-EU
Brief Description
CONN HEADER 8POS DUAL .100 STR
Datasheet Download
929715-10-04-EU.pdf
Availability of 929715-10-04-EU
QUANTITY
929715-10-04-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929715-10-04-EU
Internal Part NumberEIS-929715-10-04-EU
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions8
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929715-10-04-EU
Related Links929715-, 929715-10-04-EU Datasheet, 3M Distributor
929715-10-04-EU Details Description
Related parts for 929715-10-04-EU
MODULE TXRX TRUE RF 433MHZ datasheet.pdf
CONN SPADE 18-22 AWG #10 SEAL datasheet.pdf
INTERFACE CBL IDC MALE 14POS datasheet.pdf
ENCODER KIT 2CH 360CPR 1/4" datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 12 IN 8 OUT 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
ROUND SPACER #8 NYLON 16MM datasheet.pdf
CLEAN & FINISH ROLL 6"X30' S VFN datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf