3M 929715-10-05-EU
929715-10-05-EU picture photo
Mfg. Part Number
929715-10-05-EU
Brief Description
CONN HEADER 10POS DUAL .100 STR
Datasheet Download
929715-10-05-EU.pdf
Availability of 929715-10-05-EU
QUANTITY
929715-10-05-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929715-10-05-EU
Internal Part NumberEIS-929715-10-05-EU
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929715-10-05-EU
Related Links929715-, 929715-10-05-EU Datasheet, 3M Distributor
929715-10-05-EU Details Description
Related parts for 929715-10-05-EU
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 6TSOP datasheet.pdf
IC FPGA 176 I/O 208CQFP datasheet.pdf
PLATFORM - HOUSING LOAD datasheet.pdf
CABLE SGL-END STR PLUG 12POS 6' datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 133MHZ datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
381 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
381 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf