3M 929715-10-31-EU
929715-10-31-EU picture photo
Mfg. Part Number
929715-10-31-EU
Brief Description
CONN HEADER 62POS DUAL .100 STR
Datasheet Download
929715-10-31-EU.pdf
Availability of 929715-10-31-EU
QUANTITY
929715-10-31-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929715-10-31-EU
Internal Part NumberEIS-929715-10-31-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions62
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929715-10-31-EU
Related Links929715-, 929715-10-31-EU Datasheet, 3M Distributor
929715-10-31-EU Details Description
Related parts for 929715-10-31-EU
CAP FILM 1000PF 2% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 3A SOT223 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
18 MTE SHRD PIN HSG SR LATCH datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A SOT89-5 datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 348K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf