3M 929800-01-34-RK
929800-01-34-RK picture photo
Mfg. Part Number
929800-01-34-RK
Brief Description
CONN HEADER 34POS .100" TIN
Datasheet Download
929800-01-34-RK.pdf
Availability of 929800-01-34-RK
QUANTITY
929800-01-34-RK Order Process
Ship out your order
Specifications of 929800-01-34-RK
Internal Part NumberEIS-929800-01-34-RK
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.093" (2.36mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929800-01-34-RK
Related Links929800-, 929800-01-34-RK Datasheet, 3M Distributor
929800-01-34-RK Details Description
Related parts for 929800-01-34-RK
RES 37.9 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A TO252-5 datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 28V AMBER datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
SCC ABS 0 PSIA TO 30 PSIA datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECT PRINT HORIZON datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf