3M 929805-01-19-EU
929805-01-19-EU picture photo
Mfg. Part Number
929805-01-19-EU
Brief Description
CONN HEADER 19POS .100" GOLD
Datasheet Download
929805-01-19-EU.pdf
Availability of 929805-01-19-EU
QUANTITY
929805-01-19-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929805-01-19-EU
Internal Part NumberEIS-929805-01-19-EU
Number of Positions19
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.093" (2.36mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929805-01-19-EU
Related Links929805-, 929805-01-19-EU Datasheet, 3M Distributor
929805-01-19-EU Details Description
Related parts for 929805-01-19-EU
IC 12BIT ADC CONV .3" 28-DIP datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 4POS WHITE datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
BUZZ VAC 2.9KHZ 10S DELAY ON datasheet.pdf
LOWER HOUSING W/SNAPON FOOT datasheet.pdf
SWITCH SNAP datasheet.pdf
TVS DIODE 71VWM 130VC SOD57 datasheet.pdf
LITEPIPE MICRO 2.5MM CLEAR 100" datasheet.pdf
508 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 20QFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN datasheet.pdf